Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim

Anasayfa


     Tekrarlı sesler

   
Fiyat : 180 TL (KDV Dahil)
        Detaylar
 
 
Detaylar
  • Kart ebadı: 6x8 cm
  • Kart cinsi: Kalın mukavva
  • Kart sayısı: 48 adet
  • Kutu: Oluklu

Kimin için Kullanılmalı: Tekrarlı Sözcük kartları fonolojik bozukluğu olan çocuklar ile okulöncesi eğitimi alan çocukların eğitiminde kullanılmalıdır. Ses farkındalığın oluşması okuma – yazma için temel koşullardan biridir.

Amaç: Seslerin belirginleştirilip çocuk tarafından algılanmasını sağlamak ve bu doğrultudaki işitsel algıyı destelemektir. Sesleri işitsel olarak ayırt etmeyi öğrenen çocuk, bu sesleri kullanırken doğru olarak söyleyecek ve duyduğu – kullandığı sözcüklerdeki seslere karşı duyarlılığı artacaktır. Seslerin doğru üretilmesi çok önemli ve gereklidir. Özellikle sesleri ayırt etmekte güçlük çeken ve karıştıran çocuklar okuma yazma sürecinde zorluk çeker. Aynı zamanda sosyal gelişimleri de olumsuz etkilenir.

Nasıl Kullanılır:

1. Kartı göstermeden önce birkaç defa hızlıca karttaki sözcüğü art arda tekrar edin: Sosis, biber, lale vb. Sonra elinizi masaya veya dizinize vurarak ritmik bir şekilde söyleyin.

2. Karttaki görselleri göstererek 4-5 defa normal bir tonda ve hızda tekrar edin. Sonra elinizi masaya veya dizinize vurarak ritmik bir şekilde söyleyin.

3. Söylediğiniz sözcüğe ait görseli göstermesini sağlayın. Bunu 4-5 defa tekrar edin. Söylediğim sözcüğü göster: Sosis, biber, lale vb.

4. Görseli gösterin ve bu nedir, diye sorun.

5. Siz söyleyin, o da sizi taklit ederek tekrarlasın.

6. Benzer uygulamayı kartların arkasındaki tekrarlı heceler için de yapın.

NOT: Kartlarda herhangi bir sıralama yoktur. Karışık olarak çalışabilirsiniz.

 

 
 
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam10
Toplam Ziyaret291587
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar27.357527.4671
Euro29.010129.1264
Hava Durumu
Saat