Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim

Anasayfa


     Ses Farkındalık Kartları - Çok Heceli Sözcükler

   
Fiyat : 250 TL (KDV Dahil)
        Detaylar
 
 
Detaylar

Kimin için Kullanılmalı: Ses farkındalık kartları yaşına gör konuşması gecikmiş ve sınırlı konuşmaya sahip çocuklar ile fonolojik bozukluğu olan çocuklar için kullanılabilir. Ayrıca okula hazırlık sürecinde okulöncesi eğitimi alan çocukların eğitiminde de kullanılabilir.

Amaç: Seslerin belirginleştirilip çocuk tarafından algılanmasını sağlamak ve bu doğrultudaki işitsel algıyı destelemektir. Sesleri işitsel olarak ayırt etmeyi öğrenen çocuk, bu sesleri kullanırken doğru olarak söyleyecektir. Seslerin doğru üretilmesi çok önemli ve gereklidir. Özellikle sesleri arıt etmekte güçlük çeken ve karıştıran çocuklar okuma Yazma sürecinde zorluk çekerler. Aynı zamanda sosyal gelişimleri de olumsuz etkilenir.

Nasıl Kullanılır:

1. Kartı göstermeden önce birkaç defa hızlıca karttaki sözcükleri art arda tekrar edin: Bal–dal, bal-dal, bal-dal. Sonra elinizi masaya veya dizinize vurarak ritmik bir şekilde söyleyin.

2. Karttaki görselleri göstererek 4-5 defa normal bir tonda ve hızda tekrar edin. Sonra elinizi masaya veya dizinize vurarak ritmik bir şekilde söyleyin.

3. Söylediğiniz sözcüğe ait görseli göstermesini sağlayın. Bunu 4-5 defa tekrar edin. Söylediğim sözcüğü göster: Bal, dal, bal, dal, dal, dal, bal, dal, bal, bal  

4. Görseli gösterin ve bu nedir, diye sorun:  Bal-dal, dal-bal, bal-bal, dal-bal.

5. Siz söyleyin, o da sizi taklit ederek tekrarlasın.

  • Yaş grubu: 24+ ay
  • Barkod: 9786057448712 
  • Kart ebadı: 6x8 cm
  • Kart cinsi: Kalın mukavva
  • Kart sayısı: 50 adet
 
 
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam2
Toplam Ziyaret313220
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.758032.8893
Euro35.021935.1622
Hava Durumu
Saat