Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim

Anasayfa


     Züz Bilgi Zarı (4 - 7 yaş)

   
Fiyat : 70 TL (KDV Dahil)
Ürün Özellikleri
Eğlence dolu bilgi oyunu... 54 kart, zar, ödül pulları
        Detaylar
 
 
Detaylar
SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYIN... 

ZÜZ BiLGi ZARI

Hem okul hem de aile ortamında oynanan eğlenceli ve öğretici bir oyundur. Öğretmen, anne-baba veya bir başka yetişkin denetiminde oynatılır.

Kartlar arkalarındaki sayılara göre gruplandırılarak, sayılı yüzü üste gelecek şekilde ortaya bırakılır. En yüksek sayıda zarı atan oyuncu, oyunu başlatır. Oyuncu çarkın düğmesine basarak gelecek olan sayının olduğu kartlar arasından bir kart alır ve oyun yöneticisine verir.

Lider, karttaki yönergeleri okur. Yönergelere uygun cevap veya tepkiler veren oyuncu, oyun parkurunda karta uygun sayıda taşını/piyonunu ilerletir. Yönergelere uymayan veya yanlış tepki veren oyuncu, oyun parkurunda ilerlemez yani olduğu yerde durur. Çıkan kartlar, oyun alanının başka bir yerine bırakılır. Hedefe ulaşan ilk oyuncu oyunu kazanır ve oyun sonlanır.

Çarkta PAS gelince oyun sırası bir sonraki oyuncuya geçer.

İFLAS gelince oyuncu, oyun parkurunda 10 veya daha geride bir sayının üzerindeyse başa döner. 10-20 arasındaki sayıların herhangi birinin üzerinde ise 10. sayıya geri döner. Daha sonraki sayıların üzerinde ise, kendisine en yakın merdivenden aşağı içer ve merdivenin ayağındaki sayının üzerine piyonunu/taşını koyar.

Oyunun sonuna doğru yerdeki kart sayısı azalacağı için çarkın gösterdiği sayıya uygun yerde kart kalmamışsa, oyun sırası diğer oyuncuya geçer.

 
 
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam9
Toplam Ziyaret291586
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar27.357527.4671
Euro29.010129.1264
Hava Durumu
Saat