Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim

Anasayfa


     Dünden Bugüne Otizm

   
Fiyat : 20 TL (KDV Dahil)
Ürün Özellikleri
Otizm hakkında detaylı bilgi veren bir kitap... 224 sayfa
        Detaylar
 
 
Detaylar

Otizm ve Otistik Çocukların özellikleri, yaşam seyri ve otizme ilişkin diğer bilgilerin sade bir dille anlatıldığı bir kitap...

Son yıllarda hiçbir bilimsel dayanağı olmayan bazı kişiler otizmin modern kültürün bir hastalığı olduğunu ileri sürmektedir. Oysa otizmin tarih boyunca var olduğunu kanıtlayan birçok bulguya rastlanılmıştır. Özellikle çıkış kaynakları yüzyıllar öncesine dayanan bazı efsane, masal ve hikâyede sözü edilen bazı kişilerin davranış örnekleri otizmle örtüşmektedir. Ayrıca hayvan inlerinde bulunan ve konuşamayan yabani çocukların varlığı tarih boyunca sürmüştür. Bu çocukların özellikleri anlatılırken adeta otistik birinde söz edilir.

Zaman içinde çok sayıda uzman otizme ilişkin araştırmalar, deneyler yaptı ve çeşitli açıklamalarda bulundu. Otistik çocukların eğitim ve tedavisinde kullanılmak üzere yöntemler geliştirildi. Otizm üzerinde hâlâ bir görüş birliği söz konusu değil; çeşitli tartışmalar, suçlamalar devam ediyor. Bu tartışmaların ne zaman son bulacağı da belirsiz.

232 sayfa

Yuka Kids Yayınları

 
 
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam28
Toplam Ziyaret215511
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.76495.7880
Euro6.41576.4414
Hava Durumu
Saat